Drobečková navigace

Úvod > Česko > Havelská vyhlídka

Havelská vyhlídkaDatum konání:
15.6.2023

Havelská vyhlídka - víkendový romantický výlet

Havlova skála

Takže …. krásný romantický výlet se svou čtyřnohou parťačkou :-)

Vyrazily jsme (mého čtyřnohého miláčka ještě neznáte, je to fenečka knírače, střeďáka, velká fešanda, uvidíte na fotkách) směr Liblín. Auto jsme nechaly přímo na návsi, naproti pečovatelskému domu a vyrazily parkem a stromovou alejí směr Romantická vyhlídka nad Berounkou. Začátek cesty byl trochu … "nepříjemný" bylo to po silnici, bylo horko, ale daly jsme to.

V aleji se právě rojily včely, krásný zážitek, viděla jsem to jen dvakrát, ale poprvé jsem viděla včelaře, jak je "chytá" – říká se to tak? Do rojáčku. Příjemně jsme poklábosili, já mu říkala o mém jednom včelstvu, které jsem si před rokem pořídila s tím, že budu včelky chovat přirozeně, ale o tom jindy.

Takže jsme dorazily na vyhlídku Havlova skála, bylo tam jen pár lidí, žádná tlačenice. Rodinka se třemi dětmi. Moc mě překvapil ten výhled, opravdu super!

Udělala jsem pár selfíček a hurá dál – směr Libštejnský mlýn a zřícenina hradu Libštejn.

Jen pro info – název Havlova skála nemá nic společného s bývalým prezidentem Havlem, ale údajně zde zdejšímu sedlákovi Havlovi se právě na tomto místě zřítil ze srázu kůň.

Zřícenina hradu byla krásná, tajemná. Zdržely jsme se docela dlouho a cesta na něj byla velice příjemná. Úzká lesní cesta, čirý potůček, kníračka miluje tekoucí vodu.

Zřícenina hradu Libštejn Čtyřnohá parťačka

No a pak už nás čekala jen cesta zpět pře Horní Liblín. Chvílemi nepříjemně po silnici, ale nakonec krásně přes louku, pole až zpět do Liblína.

Chtěla jsem si ještě zavzpomínat na staré časy, kdy jsem tady byla na kole a dali jsme si pivko v Liblínské country stodole. Bohužel bylo zavřeno a tak jsem si dala nealko pivko a kafe v penzionu Berounka v Liblíně. Tím naše putování končí a frčíme domů :-)

Liblínská country stodola Trasa Výškový profil trasy