Drobečková navigace

Úvod > Česko > Vraní skála

Vraní skálaDatum konání:
7.7.2024

Začátek cesty ve Zdicích

Naše dobrodružství začíná na vlakovém nádraží ve Zdicích, malém městečku, které je vstupní branou do krásné české přírody. Po příjezdu vlakem jsme se vydali na žlutou turistickou trasu, která nás povede přes malebnou krajinu až na Vraní skálu.

Cesta přes Černín

Prvním zajímavým bodem naší trasy je kaplička Svatého Huberta v Černíně. Tato malebná kaplička, zasazená do poklidného venkovského prostředí, nás zaujala svou jednoduchou krásou a historií. Zde jsme si na chvíli odpočinuli, užili si klid a vyfotili několik snímků, než jsme pokračovali dále po žluté trase.

Výstup na Vraní skálu

Cesta na Vraní skálu je sice mírně náročná, ale rozhodně stojí za to. Lesní stezky nás vedly skrz husté lesy a kolem malých potoků, které dodávaly výletu kouzlo. Po několika kilometrech stoupání jsme dorazili na vrchol Vraní skály, odkud se nám naskytly nádherné vyhlídky do okolní krajiny. Panoramatické výhledy na lesy, louky a vzdálené vesnice byly ohromující a poskytly nám skvělou příležitost k relaxaci a vychutnání si krás české přírody.

Návrat do Zdic

Po dostatečném pokochání se výhledy jsme se vydali zpět do Zdic. Cesta zpět byla příjemná a rychlá, a my jsme se těšili na zasloužený odpočinek.

Oběd a káva v restauraci U Zímů

Po návratu do Zdic jsme zamířili do restaurace U Zímů, která nás přivítala svou přátelskou atmosférou a útulným prostředím. Objednali jsme si pozdní oběd – nabídka jídel byla bohatá a každý si našel to své. Po výborném obědě jsme si dopřáli ještě kávu a zákusek, a užívali si pohodu po náročném výletu.

Konec cesty na vlakovém nádraží

Naše cesta skončila opět na vlakovém nádraží ve Zdicích, odkud jsme se vydali zpět domů. Výlet na Vraní skálu byl skvělým zážitkem, který nám nabídl nejen fyzickou aktivitu a krásné výhledy, ale také klid a pohodu v srdci přírody. Těšíme se na další dobrodružství v této krásné oblasti.


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů